ORCHIS OTEL

Doğa, tarih ve huzur
Ayvalık’taki eviniz

Huzur ve taze fesleğen kokan sokakları, sessiz koyları, enfes zeytinyağlı yemekleri, meşhur Ayvalık tostu, Arnavut kaldırımlı sokaklarındaki cumbalı Rum evleri, güler yüzlü ve misafirperver halkı, mis gibi kokan ve büyüleyici güzellikteki çam ormanları, miskin kedileri, ip atlayan, top koşturan çocukları ile gidenleri büyüleyen cennetten bir köşe Ayvalık.

Ayvalık’ta güneşin batışı ve doğuşu bile farklıdır. Bu anı yaşamak isteyenler için önerimiz ilgili saatlerde Şeytan Sofrasına gitmeleridir. Ayvalık; tarih, kültür, kum, deniz, güneş, doğa, gastronomi, ve su altı-su üstü turizm değerleri açısından oldukça zengindir. Ayvalık merkez ve Cunda’da foto safari yapabilir, neo-klasik döneme ait sivil mimari örneklerini fotoğraflayabilirsiniz. Ayvalık ayni zamanda müzeler, kiliseler, camiler, manastırlar, yöresel atölyeler, sanat galerileri, yerel mutfaklar ve mübadil aileler şehridir.

Cunda ve Ayvalık merkezde “old city” denilen daracık sokaklarda dolaşmaya, fotoğraf çekmeye ve tarihe bir yolculuk yapmaya var mısınız……

Orchis Otel; bu sokakların birinde eski asırlık bir sabunhanenin restore edilmesiyle ortaya çıkmıştır. Otelimiz; UNESCO Dünya Miras Listesine yer alan Fabrikalar Aralığı (old town) Bölgesi’ndedir. Otelimizde; toplam 16 standart oda, 150 kişilik restaurant, otantik sokak kafeteryası, snack bar ve çok amaçlı salonumuz vardır. Her türlü etkinliğiniz için (balo, toplantı, açık büfe kahvaltı, ala carte menü, kokteyl vb.) yerel mutfağımız, otantik odalarımız ve profesyonel güler yüzlü personelimiz ile hizmetinizdeyiz….

Sizi; Ayvalık’ta tarihle iç-içe, otantik bir atmosferde misafirimiz olmaya ve Kuzey Ege’nin serin sularında tatil yapmaya davet ediyoruz.